В условия на криза все повече хора прибягват до внедряване и изграждане на системи за видеонаблюдение в своите заведения, предприятия и търговски обекти. Това е съвсем естественно, тъй като при намалени маржове на печалба е нормално всеки собственик и мениджър да се опита да запуши течовете в организацията ,която управлява.
Практиката показва, че ефективността от внедряване на видеонаблюдение и инсталиране на охранителни камери е пъти по-голяма, от което и да е друго решение за предотвратяване на вътрешни кражби и злоупотреби. Високата степен на ефективност основно се дължи от липсата на субективен фактор т.е. камерата не може да се сприятели с даден служител, да участва в схеми или да стой безучастно когато някой краде.
С повишеното търсене на системи за видеонаблюдение се появи и повишено предлагане на камери, drv платки и видеорекордери. Все повече фирми виждат спасителният пояс в условия на криза именно в тази нова добре развиваща се ниша. Това от своя страна води до един силно негативен ефект , чиято тенденция все повече се засилва, а именно изграждане и внедряване на неефективни системи за видеонаблюдение.
Когато една система е проектирана в движение и изградена от хора с малко опит или без какъвто и да е такъв, вероятността тя да не служи по предназначение е изключително голяма. В този случай вместо решение на вашите проблеми всяко едно видеонаблюдение се превръща в скъпоструваща играчка.
На всички решили да инвестират в такава система ще препоръчаме да не прибързват и да потърсят правилният интегратор, защото няма по-голяма грешка от неправилно похарчени пари в услови на криза.
Wednesday, July 28, 2010
Subscribe to:
Posts (Atom)